Organizacija
CIP je u organizacionom smislu vertikalno integrisana kompanija koja nastoji da jača svoje konkurentske položaje i kontroliše tržišno okruženje, a kroz sopstvene obrasce razvoja naš tim vrši jasnu podelu internih i eksternih stimulansa na svim nivoima upravljanja.
Novi organizacijski koncept nam omogućava veći stepen kontrolisanja kvaliteta naših usluga u cilju postizanja visokog indeksa zadovoljstva naših klijenata i smanjenja rizika u procesu projektovanja i izrade tehničke dokumentacije kao i optimizaciju svih procesa unutar kompanije u cilju postizanja visokog stepena održivosti.
Projekti železničke i drumske infrastrukture, gradskih saobraćajnih sistema, objekata visokogradnje, sportskih i specijalnih objekata, stalne su aktivnosti na kojima se Saobraćajni institut CIP d.o.o. dokazuje visokim kvalitetom i kratkim rokovima. Navedene aktivnosti se odvijaju u okviru 14 organizacionih jedinica (11 Zavoda i 3 Službe), a obavljaju u skladu sa odgovarajućim dokumentima Integrisanog sistema menadžmenta, Sistema kvaliteta laboratorije, Zakonom o planiranju i izgradnji, ostalim referentnim zakonima i podzakonskim aktima i opštim aktima Saobraćajnog instituta CIP d.o.o.
U poslednjih 25 godina aktivno je uključen u većinu projekata vezanih za planiranje i optimizaciju transportnog sistema u Republici Srbiji i regionu, a naročito u oblasti razvoja i unapređenja funkcionisanja sistema u svim elementima strukture. Ima bogato iskustvo u razvoju usluga kombinovane mobilnosti u cilju stvaranja integrisanih izbalansiranih transportnih sistema u kojima je proizvodna, tehnička, ekonomska i energetska efikasnost podignuta na optimum.
Autor je oko 175 projekata iz oblasti planiranja, projektovanja, tehnike, tehnologije, organizacije i upravljanja sistemima transporta putnika i oko 130 naučnih i stručnih radova iz oblasti transporta putnika. Osim toga, bio je učesnik i moderator brojnih naučnih i stručnih skupova u zemlji i inostranstvu u oblasti saobraćaja i transporta. Ima jedan registrovan patent u Zavodu za intelektualnu svojinu Republike Srbije. Poseduje licencu odgovornog projektanta saobraćaja i saobraćajne signalizacije od 2007. godine (No-370 F 693 07). Trenutno je redovni profesor na Univerzitetu u Beogradu – Saobraćajnom fakultetu i počasni potpredsednik International Association of Public Transport (UITP). Za svoj rad i doprinos u profesiji bio je više puta nagrađivan.
Biography
U periodu od 2013.godine do kraja 2020.godine, kao Direktor Zavoda za konstrukcije, bavi se organizacijom i realizacijom više infrastrukturnih projekata u Republici Srbiji prema kojima su izvođeni radovi. Najznačajniji realizovani projekti su: Deonice brze pruge Beograd – Novi Sad sa preko 40 železničkih mostova i jednim tunelom, autoput Miloš Veliki – deonica Surčin-Obrenovac, sa dvanaest mostova uključujući i most preko reke Save i Kolubare. Takođe, u tom periodu uspešno je završen projekat rekonstrukcije i realizovani radovi na delu barske pruge Resnik-Valjevo. U oblasti infrastrukture izdvajaju se projekti kojima je rukovodila: Idejni projekat deonice brze pruge Novi Sad – Subotica sa preko 55 železničkih, drumskih i mostova za prelaz životinja, kao i Idejni projekat AP E761 Pojate-Preljina sa više od 70 mostovskih konstrukcija. Svi projekti mostovskih konstrukcija železničke infrastrukture brze pruge urađeni su u skladu sa najnovijim evropskim propisima. Od 2021.godine, kao Pomoćnik generalnog direktora za tehnička pitanja, aktivno prati realizaciju projekata autoputa E763 deonica Preljina-Požega i deonica Novi Beograd-Surčin, E761 deonica Požega-Kotroman i autoput Kuzmin-Sremska Rača. Vrsan je poznavalac procedura lokalnog zakonodavstva iz oblasti građevinarstva, kao i najnovijih evropskih propisa za projektovanje i izvođenje.
Paralelno sa projektovanjem, tokom prethodnih godina aktivni je učesnik više naučnih i stručnih skupova u zemlji i inostranstvu iz oblasti konstrukcija i analize istih na vibracije. Koautor je preko 15 stručnih radova prezentovanih na domaćim i međunarodnim stručnim skupovima, u renomiranim časopisima i dva poglavlja u domaćim monografijama.
Poseduje licencu odgovornog projektanta građevinskih konstrukcija objekata visokogradnje, niskogradnje i hidrogradnje od 2003.godine (Licenca br.310 3054 03). Član je Predsedništva DGKS-a (Društva građevinskih konstruktera Srbije), kao i predstavnik Saobraćajnog instituta CIP u Skupštini Srpskog društva za puteve „Via-Vita“ i član Inženjerske komore Srbije – IKS.
Udata je i majka dvoje dece.
Na mestu projektanta učestvovao je u izradi tehničke dokumentacije, na nivoima od Idejnog projekta preko Projekta za građevinsku dozvolu do Projekta za izvođenje na rekonstrukciji I modernizaciji pruga na deonicama železničkog Koridora X, drugog koloseka pruge Beograd – Pančevo Glavna, pruga u okviru Beogradskog čvora… Svakako najvažniji i najveći poduhvat predstavlja projekat rekonstrukcije, modernizacije i izgradnje dvokolosečne pruge na deonici: Stara Pazova – Novi Sad, gde je bio jedan od odgovornih projektanata trase, a kasnije i koordinator posla ispred CIP-a tokom izvođenja radova na izgradnji pruge. Deonica pruge od Beograda do Novog Sada je puštena u saobraćaj sredinom marta 2022. godine i predstavlja prvu savremenu prugu velikih brzina (do 200 km/h) za putnički I teretni saobraćaj na Balkanu koja je urađena u skladu sa svim evropskim standardima operabilnosti.
Od jula 2019. godine do 2023. obavljao je poslove na funkciji zamenika generalnog direktora, sa koordiniranim radom svih zavoda koji su u sastavu CIP-a. Vešto komunicira sa Investitorima i stranim Naručiocima, efikasno organizuje procese rada i postavlja najviše standarde u poslovnoj korespodenciji. Oženjen je i otac dvoje dece.
Diplomu građevinskog inženjera je stekao 2007. godine na Beogradskom Univerzitetu, nakon čega započinje svoju karijeru u Saobraćajnom institutu CIP. Tokom karijere u CIP-u, radio je na pozicijama od saradnika do vodećeg projektanta, učestvujući u izradi tehničke dokumentacije, na svim nivoima: od Studija, Generalnog i Idejnog projekta preko Projekata za građevinsku dozvolu i Projekata za izvođenje na rekonstrukciji i modernizaciji deonica međunarodnih železničkih pravaca E70 i E85.
Bio je vodeći projektant zadužen za rekonstrukciju i modernizaciju dvokolosečne pruge na deonici Beograd – Stara Pazova i Novi Sad – Subotica – Kelebija, prve pruge na Balkanu koja je izgrađena u skladu sa evropskim standardima interoperabilnosti za putnički i teretni saobraćaj.
Kroz saradnju sa međunarodnim kompanijama kao i sa državnim institucijama, investitorima i izvođačima radova, Vladimir je stekao veliko iskustvo tokom realizacije železničkih infrastrukturnih projekata (tehnički aspekt, administracija, procedure, rokovi, ekosistem različitih ključnih aktera).
Trenutno, Vladimir je tehnički direktor za razvoj i projektovanje železničke infrastrukture u CIP-u, sa misijom da još značajnije doprinese ostvarenju planova za modernizaciju i transformaciju železničke infrastrukture Srbije.
Biography
Od septembra 2006. godine do juna 2019. godine, uspešno je obavljao poslove Direktora Zavoda za mašinstvo u Saobraćajnom institutu CIP. Glavne aktivnosti i odgovornosti na ovom radnom mestu su bile: kompletno rukovođenje, administracija i organizacija tehničkog, pravnog i finansijskog rada i poslovanja Zavoda za mašinstvo, za sve projektantske aktivnosti Zavoda za mašinstvo (projektovanje, tehnička kontrola, stručni nadzor, itd).
U julu 2019. godine postavljen je za Pomoćnika generalnog direktora za tehnička pitanja i ovu funkciju i danas obavlja. Na ovoj funkciji aktivno učestvuje u rukovodećim, administrativnim i organizacionim poslovima cele kompanije. Uspešno odgovara svim postavljenim zadacima i obavezama, kao što su planiranje projekata, planiranje budžeta, realizacija, upravljanje projektima, koordinacija svih aktivnosti i nadzor nad realizacijom poslovnih obaveza, priprema ponuda, ugovora, izveštaja itd, zatim uspostavljanje i održavanje odnosa sa klijentima i krajnjim korisnicima i praćenje njihovog zadovoljstva uslugama, dobro poznavanje, praćenje i primena zakonske, pravne i tehničke regulative neophodne za rad kompanije iz oblasti planiranja, izgradnje, energetske efikasnosti, zaštite od požara, zaštite na radu, itd. U Saobraćajnom institutu CIP obavlja i funkciju Rukovaoca tajnim podacima i uspešno je rukovodio realizacijom nekoliko projekata koji su imali oznaku “Poverljivo” i “Strogo poverljivo”.
Takođe, smatra da je veoma važno za uspešno poslovanje kompanije i održavanje visokog stepena pozitivne radne atmosfere i zdravih međuljudskih odnosa u timu i sa spoljnim saradnicima, kao i organizovanje i redovno učestvovanje u vanposlovnim aktivnostima sa poslovnim partnerima iz svoje i drugih kompanija (sport, proslave, kulturni događaji i sl.).
Profesionalno iskustvo sticala na različitim pozicijama u okviru same organizacije. Dodatna edukacija putem seminara, vebinara i stručnih skupova u zemlji.
Poslednjih 18 godina uspešno se bavi organizacijom i poslovima finansijskog planiranja, upravljanje finansijskim rizicima i finansijskom analizom na različitim rukovodećim mestima.
Pomoćnik Generalnog direktora za ekonomsko-finansijske poslove od 2017.godine. Odgovorna za zakonitost poslovanja i tačnost finansijskih izveštaja, za pripremu, blagovremeno i tačno dostavljanje jednog od najvažnijih procesa poslovanja kao što je Programa poslovanja i Izveštaj o realizaciji Programa poslovanja društva.
Javno dostupni Finansijski izveštaji i rezultati koji je Saobraćajni institut CIP d.o.o. ostvario u poslednjih 10 godina govore o uspehu finansijskih projekata u okviru funkcije finansija.
U JKP GSP „Beograd“ bila zaposlena od 2000. godine do decembra 2018. godine.
Počela kao pripravnik u Finansijskoj službi. U svom radu u JKP GSP „Beograd“ postepeno radom, zalaganjem i usavršavanjem prošla sve službe i nivoe rukovođenja u okviru struke. U septembru 2010. godine, postavljemna na mesto direktor za finansije i investicije. U julu 2015. godine usled primene novih Zakonskih propisa, navedena pozicija menja naziv u Izvršni direktor, pa nastavlja sa radom na ovoj poziciji.
Na mestu Izvršnog direktora za oblasti komercijalnog i finansijskog poslovanja radila do novembra 2016. godine.
Od decembra 2016. godine do maja 2017. godine radila na mestu Direktora OJ „Finansije“.
Od juna 2017. godine do novembra 2018. godine vršila poslove Koordinatora za tehničke, finansijske i opšte poslove.
U periodu od 2007. do 2008. bila član Nadzornog odbora preduzeća.
Učestvovala u realizaciji projekta Obnova autobuskog voznog parka koje je finansiran sredstvima kredita EBRD. U ovom procesu imala ulogu pregovarača sa EBRD i gradom Beogradom u cilju realizacije finansiranja i nabavke vozila. Takođe aktivno je učestvovala u realizaciji projekta Izrade strateškog organizacionog plana za JKP GSP „Beograd“, koji se finansira iz fondova EBRD.
Imala učešće u radnoj grupi za pilot projekat primene Zakona o javnoj svojini u javnim preduzećima, gde je u saradnji sa predstavnicima grada Beograda sačinjen model primene u javnom sektoru.
Učesnik u više radnih formalnih i neformalnih grupa u organizaciji grada Beograda iz oblasti sistema obračuna zarada i radnog zakonodavstva, primene kolektivnih ugovora i oblasti imovine.
Od osnivanja i početka rada JKP „Beogradski metro i voz“ 01. decembra 2018. godine bila zaposlena na poslovima Izvršnog direktora za ekonomsko-finansijske poslove, sve do marta 2020. godine, od kada je obavljala poslove Direktora sektora za ekonomsko-finansisjke poslove. Pored vršenja operativnih poslova u ekonomsko-finansijskoj oblasti, aktivno učestvovala u postupcima ugovaranja i realiza cije ugovora za izradu tehničke dokumentacije za beogradski metro sistem, kao i pregovorima sa budućim izvođačem radova na izgradnji beogradskog metroa.
Od 01. marta 2023. godine zaposlena u Saobraćajnom institutu CIP d.o.o. na poslovima Pomoćnik generalnog direktora za ekonomsko-finansijske poslove.
Položio je pravosudni ispit i punih 15 godina zastupao CIP pred sudskim i upravnim organima, ostvarivši i u tom segmentu zavidne rezultate.
Na samom početku rukovodeće karijere završio je i kurs menadžmenta ADIGES, što mu je pomoglo u rukovođenju i organizovanju rada velikih organizacionih celina kojima je neposredno rukovodio, kao što je Radna Zajednica Zajedničkih Poslova koja je u tom trenutku imala 127 zaposlenih, organizovanih u tri službe.
Učesnik je velikog broja kongresa i simpozijuma iz oblasti pravnih nauka, a sarađivao je sa eminentnim profesorima Pravnog fakulteta u Beogradu.
Biography
Od 1981. do 1984. godine, bio je rukovodilac u R.O. „Erozija“ u Vladičinom Hanu u proizvodnji betonskih elemenata i laboratoriji za spravljanje, kontrolu i ugradnju betona.
Od 1984. do 1985. godine, bio je rukovodilac gradilišta u R.O. „Žegrap“ Beograd na izgradnji industrijskog koloseka Tamnava – Vreoci, sa pratećim objektima za potrebe REIK „Kolubara“ u Lazarevcu.
Od 1985. do 1987. godine bio je rukovodilac laboratorije za tehnologiju betona u R.O. „Kolubara građevinar“ u Lazarevcu.
Od 1987. godine pa sve do današnjih dana radi u Saobraćajnom institutu CIP na izradi tehničke dokumentacije za potrebe izgradnje pruga, autoputeva, državnih puteva, gradskih saobraćajnica i sl.
U jednom periodu 1992/1993 godine bio je odgovorni nadzorni organ nad izgradnjom/modernizacijom pruge Beograd-Novi Sad Subotica, na deonici Stara Pazova – Inđija.
U poslednje 22 godine obavlja funkciju direktora Zavoda za saobraćajnice, gde je uključen u sve procese projektovanja: izrada ponuda za ugovaranje, organizacija, realizacija, kontrola i finalizacija tehničke dokumentacije multidisciplinarnih linijskih infrastrukturnih objekata koji su promenili sliku Srbije.
Član je Udruženja inženjera Beograda, čiji je bio i potpredsednik u periodu od 2009. do 2019. godine.
Objavio je više stručnih radova iz oblasti bezbednosti drumskog saobraćaja, metodologije projektovanja i višekriterijumskog vrednovanja varijantnih rešenja vangradskih puteva. Bio je učesnik brojnih stručnih skupova u zemlji i regionu iz oblasti drumske i železničke infrastrukture.
Jedan je i do koautora monografije „Metodologija projektovanja rekonstrukcije puteva“ (Građevinski fakultet 2001. godine).
Poseduje licencu odgovornog projektanta saobraćajnica od 2003. godine (br. 315 1153 03).
Od 2019. je zaposlena u Saobraćajnom institutu CIP Beograd kao vodeći projektant u Zavodu za konstrukcije, a od novembra 2020. je direktor Zavoda za konstrukcije. U svom radu sarađuje sa investitorima, nadzornim organima i izvođačima radova na realizaciji projekata mostova, tunela i inženjerskih konstrukcija.
Kao Vodeći projektant u Saobraćajnom institutu CIP Beograd bila je odgovorni projektant Idejnog projekta mostova u sastavu petlje Prilipac na autoputu E-763 Preljina–Požega i Idejnog projekta mostova na sektorima IV, V i VI Moravskog koridora E-761.
Od 1995. do 2019. godine bila je zaposlena u Instituta za puteve Beograd gde je kao Vodeći projektant, Glavni inženjer, Zamenik direktora i Direktor Odeljenja za projektovanje mostova i konstrukcija uradila veliki broj projekata mostova svih nivoa (idejnih rešenja, idejnih projekata, glavnih projekata, projekta za građevinsku dozvolu, projekata za izvođenje) i ispratila njihovu realizaciju, od lokacijskih uslova do dobijanja dozvola za gradnju i samog izvođenja. Odgovorni projektant je oko 70 mostova na deonicama autoputeva E-80, E-75, E-763, E-761, mostova na magistralnim i regionalnim putevima u Srbiji kao i mnogih projekata rekonstrukcija i sanacija.
Bila je vršilac tehničke kontrole oko 60 Glavnih projekata i Projekata za građevinsku dozvolu mostova na deonicama autoputeva E-80, E-75 i E-763. Učestvovala je na više konferencija i stručnih seminara.
Izbor iz referenci Odgovornog projektanta:
· Mostovi koji su u završnoj fazi izgradnje: Glavni projekat mostova na obilaznici Beograda, Sektor 6, u sklopu petlje “Bubanj Potok”: most na kraku 1 autoputa dužine L=583,68m, most na kraku 2 autoputa dužine L=418,67m i mostovi na silaznim kracima dužine L=258,64m i L=133,84m.
Mostovi koji su izgrađeni i pušteni u saobraćaj
· Glavni projekat mosta preko reke Nišave i železničke pruge na km.51+856 paralelnog puta autoputa E-80 Staničenje–Pirot, dužina mosta L=257,23m
· Glavni projekat mostova posle tunela u Pirotu na km.73+353 autoputa E-80 deonica Staničenje–Pirot, dužina mosta leve trake L=203,10m, dužina mosta desne trake L=197,30m.
· Glavni projekat mostova preko Južne Morave na km.890+330 autoputa E-75 deonica Caričina dolina–Vladičin Han, dužina mosta leve trake L=267,67m, dužina mosta desne trake L= 249,75m.
· Glavni projekat mostova na km.99+631 autoputa E-80 obilaznica Dimitrovgrada, dužina mosta desne trake L=352,30m, dužina mosta leve trake L=353,60m.
Član je Inženjerske komore od njenog osnivanja, a u dva mandata (od 2012. godine) je bila član Skupštine Inženjerske komore. Poseduje licence: odgovornog projektanta arhitekture (br. 300 1200 03), odgovornog lica za energetsku efikasnost (br. 381 0158 12) i odgovornog urbaniste (br. 200 1410 13).
Osim u projektovanju, ima značajno iskustvo u upravljanju projektima u svim fazama realizacije, od analize inicijalne ideje, preko ugovaranja, definisanja dinamike fizičke i finansijske realizacije, praćenja primene zakonske regulative, propisa, standarda, do pribavljanja akata kojima se odobrava izvođenje radova. Kroz svoj rad sveobuhvatno primenjuje principe Integrisanog menadžmenta kvalitetom.
Kao član autorskih timova nagrađivana je na javnim arhitektonsko-urbanističkim konkursima. Dobitnik je nagrade za izuzetno dostignuće u struci iz delatnosti članova Inženjerske komore Srbije za projekat Sportskog centra fudbalskog saveza Srbije. Projekti na kojima je radila, i kojima je rukovodila publikovani su u stručnim časopisima. Dobitnik je pečata Narodnog pozorišta u Beogradu za projektantski doprinos u životu i radu pozorišta.
Kao predstavnik iz prakse sarađuje sa obrazovnim institucijama (Arhitektonsko-tehnička škola u Beogradu i Arhitektonski fakultet u Beogradu) kroz učešće u akreditacionim i stručnim komisijama. Član je stručnih komisija za potvrđivanje urbanističkih projekata.
U Saobraćajnom instututu CIP d.o.o. radi od 2005.g. na radnim mestima vodećeg projektanta, savetnika, rukovodioca Grupe za telekomunikacije u okviru Zavoda za elektrotehniku, a od 2021.g. radi na mestu direktora Zavoda za elektrotehnilku. Učestvovala je u svojstvu odgovornog projektanta u izradi velikog broja projekata, pre svega železničke infrastrukture.
Kao vodeći i odgovorni projektant je radila Idejne projekte, Projekte za građevinsku dozvolu i Projekte za izvođenje dispečerskih telekomunikacionih uređaja za prugu od Beograda do Stare Pazove i od Stare Pazove do Novog Sada, kao i projekte optičke infrastrukture za navedenu prugu brzine do 200km/h. – 2016-2020.g.
Učestvovala je u izradi projekata rekonstrukcija pruga u oblasti telekomunikacionih sistema i kablovske infrastrukture i to Resnik-Valjevo na pruzi Beograd-Bar (2015.g.), Rasputnica G- Resnik, Bagrdan-Jagodina, Sopot Kosmajski-Kovačevac. (2013g.)
Kao odgovorni projektant radila je Glavne projekte optičke infrastrukture na prugama Koridora X za potrebe Železnice Srbije. Radila je je kao koordinator izrade Generalnog projekta sistema integrisane telekomunikacione infrastrukture na železničkoj mreži Srbije u saranji sa stručnim licima Železnice Srbije. (2011.g)
Pored projekata koji se odnose na železničku infrastrukturu, u svojstvu vodećeg projektanta, radila je Glavne projekte uređenja lokacije za potrebe stanica mobilne telefonije za Investitora VIP mobile (2008-2009g.).
Učestvovala je u tehničkom pregledu autoputa Komren – Prosek (2007.g.).
U svojstvu nadzornog organa radila je na adaptaciji postojećeg poslovnog objekta za potrebe Ministarstva privrede u ulici Bulevar kralja Aleksandra 15 (2006.g.).
Trenutno radi na poslovima direktora Zavoda za elektrotehniku i kao koordinator projekata za elektromašinsko i saobraćajno opremanje za I i II podeonicu autoputa Preljina-Požega koje obuhvataju dva dvocevna tunela Laz i Munjino brdo.
U periodu od 1995.-2005.g. radila je Stankom holding kompaniji na poslovima razvoja i kvaliteta.
U periodu od 1991.-1995.g radila je u Saobraćajnom institutu CIP d.o.o. na mestu projektanta saradnika na projektu podzemnog stajališta„Vukov spomenik“.
Član je Inženjerske komore Srbije i poseduje licencu za projektovanje telekomunikacionih mreža i sistema.
Biography
Učestvoavao je u izradi i vođenju svih vrsta tehničke dokumentacije objekata transporta, skladištenja nafte i naftnih derivata, objekata za smeštaj i rad specijalizovane opreme u oblasti mašinske tehnologije industriskih objekata, skladišta i transportnih sredstava. Vršio Tehničku kontrolu tehničke dokumentacije iz oblasti mašinstva za više objekata, kao i Tehnički preglede za dobijanje upotrebne dozvole. Učestvovao kao nadzor nad izgradnjom objekata od interesa za Republiku i drugih objekata.
Učestvovao u izradi preko 90 projekata u svim fazama i studija, kao Glavni projektant, Odgovorni projektant ili učesnik u projektu. Poseduje licencu odgovornog projektanta transportnih sredstava, skladišta i mašinskih konstrukcija i tehnologije od 2003. godine No-333 0924 03. Trenutno je direktor mašinskog zavoda
Poseduje sledeće licence :
· 314 F 554 07 – izrada tehničke dokumentacije – hidrotehnika
· 414 C 004 07 – građenje objekata – hidrotehnika
Kao specijalista u oblasti hidrotehnike učestvovao je u izradi projektne dokumentacije koja je obuhvatala više oblasti :
· Projekte spoljnih i unutrašnjih sistema vodovoda i kanalizacije
· Regulacija rečnih tokova
· Hidrotehnički projekti vezani za infrastrukturne sisteme : auto-puteve, pruge…
· Sistemi za prečišćavanje otpadnih voda
Kao konsultant i nadzorni organ učestvovao je u sledećim projektima :
· Spoljna i unutrašnja vodovodna i kanalizaciona infrastruktura na teritoriji opštine Murzuq – Libya
· Saradnik – specijalista za projektovanje, nadzor i primopredaju objekata za izbeglice – Swiss Disaster Relief (Belgrade Office)
Kao projektant, izvođač i rukovodilac radova :
Libija
· Projekti Gradskog kanalizacionog sistema u gradu Al Khoms
· Rukovodilac projekta upravljanja i održavanja Tripoli Medical Centre (160.000 m2)
· Tehnički direktor na projektu Alhabda Alkhadra centralno postrojenje za prečišćavanje otpadnih voda Tripolija, faza III
· Regionalni direktor kompanije
Ruska Federacija
· Glavni inženjer i zamenik direktora gradnje na projektu Office Complex at the Preobrazenskaya Ploshchad (120.000 m2) u Moskvi
· Glavni inženjer na projektu stambeno – poslovnog kompleksa u Anapi
· Glavni inženjer na projektu Centrale Gasprom-a u St. Peterburgu
· Direktor gradnje na izgradnji apart-hotela u Moskvi (Tatlin apartments – 20.000m2)
Od 2001. god. je Direktor Zavoda za geotehniku. U tom periodu CIP je uradio veliki broj vrlo značajnih infrastrukturnih projekata za koje je Zavod vršio geotehnička istraživanja. Najznačajniji su: pruga Gilje – Ćuprija – Paraćin sa mostom preko Velike Morave, pruga za velike brzine Beograd – Subotica – državna granica, autoput E-75, deonice Gornje Polja – Caričina Dolina, Donji Neradovac – Levosoje – Bukurevac, pruga Niš – Dimitrovgrad, autoput E-80, deonice Čiflik – Ponor – Pirot, Sukovo – Dimitrovgrad, Crvena Reka – Čiflik – Staničenje, autoput E-763, deonice Novi Beograd – Surčin – Obrenovac, Ub – Lajkovac, Donji Banjani – Boljkovci, Takovo – Preljina, Preljina – Požega, autoput E-761, Pojate – Preljina, deonica Pojate – Kruševac, autoput Kuzmin – Sremska Rača, autoput Požega – Kotroman, autoput i teretna obilazna pruga Beli Potok – Vinča – Pančevo sa mostom preko Dunava, „Pupinov most“ sa saobraćajnicom „Severna tangeta“, rekonstrukicja deonice pruge Resnik – Valjevo. Izvedena su i istraživanja za Avalski toranj, kompleks Ambasade SAD u Beogradu, stambena naselja „Stepa Stepanović“ i „Dr Ivana Ribara“, Nacionalnu kuću fudbala u Staroj Pazovi, Pristanište „Kostolac“, Termoelektranu „Kostolac B“, poslovno-stambeni prostor „Beograd na vodi“, TC „Ada Mol“ itd. U svim navedenim projektima je pored dobre organizacije i uspešnog rukovođenja svim ovim poslovima, savetodavno aktivno učestvovao u izradi geotehničke dokumentacije.
Autor je ili koautor više desetina stručnih i naučnih radova objavljenih u domaćim i stranim zbornicima i stručnim časopisima. Bio je, kao učesnik ili kao član organizacionih i naučnih odbora, na više desetina naučnih i stručnih skupova i savetovanja u oblasti geologije i geotehnike u Zemlji i inostranstvu.
Poseduje licence 391 i 491 za geotehniku izdate od Inženjerske komore Srbije.
Potpredsednik je Komiteta za Inženjersku geologiju i geotehniku DGEITS-a.
Biography
Kao odgovorni projektant saobraćaja, učestvovala je u realizaciji više projekata, među kojima je i nedavno okončan projekat rekonstrukcije deonice pruge Beograd-Novi Sad, koordinirala je izradu saobraćajnih studija za potrebe JP Elektroprivrede Srbije, autor/koautor je u izradi više studija opravdanosti/izvodljivosti nabavke novih voznih sredstava namenjenih za apliciranje kod EBRD-a.
Od 2014. god. je na poziciji direktora organizacione jedinice u okviru Saobraćajnog instituta CIP – Zavoda za ekonomiju i tehnologiju saobraćaja, u kojoj većinu zaposlenih čine diplomirani saobraćajni inženjeri svih smerova i ekonomisti specijalizovani za saobraćaj i transport. Na ovoj poziciji uspešno se bavi organizacijom izrade multidisciplinarnih projekata vezanih za saobraćaj i saobraćajnu infrastrukturu, izrade saobraćajnih studija i studija izvodljivosti-opravdanosti, kao i pripremom projektnih zadataka i ponuda iz domena ekonomije i tehnologije saobraćaja.
Poseduje licence za odgovornog izvođača i odgovornog projektanta građevinskih konstrukcija, visikogradnje, niskogradnje i hidrogradnje, Uverenje o položenom stručnom ispitu za obavljanje poslova koordinatora za izvođenje radova i završena lokalna obuka FIDIK Ugovori-primena na projektima.
Radila je kao rukovodilac stručnog nadzora i glavni nadzor za AGZ radove na (naveden period počev od 2018-2008.godine): Izgradnji stambenih objekata po FIDIK Ugovoru-235 stanova II faze, socijalnog stanovanja u naselju Ovča BRGP 19.781,78m2; Izvodjenju radova na zastiti krecnjackog odseka (stene) iznad jugozapadne i zapadne tribine stadiona u okviru SRC Tasmajdan; Izvođenju radova na adaptaciji i sanaciji otvorenog stadiona SRC „Tašmajdan“ u Beogradu; Izgradnji objekta tribina u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi, neto površina 3.384,75 m2; Izgradnji osnovne škole u naselju Stepa Stepanović u Beogradu, BRGP 6.114,95 m2; Izgradnji osnovne škole u naselju Višnjička banja u Beogradu, BRGP 7.345, 90 m2; Izgradnji stambeno-poslovnog objekta zapadno od ul.Ivana Ribara u Novom Beogradu, faza VI, objekat C3, BRGP 9466,78 m2; Izgradnji stambeno poslovnog objekta zapadno od Ulice Ivana Ribara u Novom Beogradu, faza V, objekat C2 BRGP 7944,06m2; Izgradnji stambeno-poslovnog objekta zapadno od ul.Ivana Ribara u Novom Beogradu, III faza, objekat B3 A4, BRGP 4.851,75 m2; Izgradnji stambeno-poslovnog objekta zapadno od ul.Ivana Ribara u Novom Beogradu, III faza, objekat B3 A1-3,BRGP 13.806,43 m2; Izgradnji osnovne škole u naselju Bežanijska kosa u Novom Beogradu, BRGP 7.242,60 m2; Izgradnji stambeno-poslovnog objekta na GP-1,PFC 29, u bloku 63 uz Vojvođansku ulicu u Novom Beogradu, BRGP 11.281,68 m2; Izgradnji ogranka Doma zdravlja Zemun u naselju Kamendin, MZ Zemun polje, BRGP 1.087,00 m2; Izgradnji stambeno-poslovnog objekta na GP-1, PFC 10, u bloku 61 na Novom Beogradu, BRGP 10.534,41 m2; Izgradnji stambenih objekata I faza, blok 2.14 u naselju Kamendin u Zemunu, BRGP 3.987,33 m2.
Sažeto, profisionalno iskustvo obuhvata projektovanje i nadzor na industrijskim i stamenim objektima, školama, adaptacijama i rekonstrukcijama zdravstvenih objekata, stadiona, nadzor na adaptaciji, rekonstrukciji, dogradnji i izgradnji KNRL-Banka biljnih gena RS Batajnica, ukupna investiciona vrednost 3.083.259,24 evra.
U periodu od 2018.godine do danas angažovana je kao direktor Zavoda za inženjering.
Poseduje profesionalno iskustvo u izradi: Strateških procena uticaja na životnu sredinu infrastrukturnih koridora i industrijskih postrojenja; Studija o procenia uticaja na životnu sredinu projekata izgradnje/rekonstrukcije/rehabilitacije, gradskih i vangradskih saobraćajnica, autoputeva, mostova, graničnih prelaza, tunela, železničkih pruga, tramvajskih pruga, industrijskih postrojenja, regionalnih deponija i ostalih objekata; Planova, studija i projekata iz oblasti upravljanja otpadom; Projekata zaštite voda, projekata pripreme vode za piće i prečišćavanja otpadnih voda; Projekata monitoringa i identifikacije štetnih i opasnih materija u životnoj sredini, vođenju i implementaciji sistema menadžmenta u skladu sa zahtevima standarda ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001 i ISO/IEC 17025:2017.
Autor i koautor većeg broja publikovanih radova u međunarodnim i domaćim časopisima. Bila je učesnik u realizaciji više naučno-istraživačkih projekta sufinansirani od strane Ministarstva za nauku i tehnološki razvoj Republike Srbije. Posedije sistematsko znanje iz oblasti zaštite životne sredine, posebno u domenu zaštite voda i upavljanja otpadom, simulacionih modela za modelovanja efekata hemijskog udesa i određivanje zona opasnosti i višekriterijumskog vrednovanje sa aspekta zaštite životne sredine. Poseduje odlične organizacione sposobnosti i znanje iz oblasti nacionalnih i međunarodnih standarda, regulative u oblasti zaštite životne sredine, politika zaštite životne sredine međunarodnih finansijskih institucija (EBRD, EIB, Svetske banke).
Biography
Biography
Biography